Loňský rok byl pro mě především takovým „bojem o přežití“. Tento rok už však plánuju odražení ode dna a začít si život zase užívat, nyní o to více, když vím, jak cenný je a jak rychle může skončit. Takže co plánuju letos zvládnout a jaké jsou moje cíle?

 1. Zůstat cancer-free
 2. Posílit jak ducha, tak tělo
 3. Cestovat

Zůstat cancer free

Tenhle bod je asi jasnej.

Posílit ducha a tělo

Tento cíl je asi předpokladem pro to zůstat cancer free, protože jak už jsem psala dříve, myslím si, že rakovina vzniká v těle s negativní myslí, které je znečištěné dnešním stylem života.

Čeká na mě několik challenges, neboli oblasti, které bych chtěla zlepšit:

 • Myslet míň na své “stigma” rakoviny.

Zjistila jsem, že jakmile jsem nastoupila před Vánoci do nové práce, myslím každý den alespoň jednou na to, že mí noví kolegové nemají ani ponětí co se mnou pře pár měsíci bylo a přehrávám si pořád v hlavě co jim asi řeknu, až se mě jednoho dne zeptají na tu mou jizvu na krku.

Tohle je bullshit kterej bych neměla vůbec řešit a určitě mi to nijak neprospívá, ale prostě ten mozek si nějak nechce dát říct! Takže můj plán pro tento rok je, naučit se ovládat svou hlavu a myšlenky tak, abych na své “stigma” myslela co nejméně.

 • Myslet víc na sebe a umět se odreagovat

S tímhle myslím, že už jsem za dobu, co jsem s Honzou docela dost pohla, ale pořád tam jsou rezervy. Momentálním cílem je, dělat nejdříve věci, které mě baví, a pak až povinnosti. Momentálně to vypadá tak, že přijdu z práce domů a začnu pobíhat po bytě a uklízet toto a tamto místo toho, abych dělala co opravdu chci nebo prostě odpočívala. Nevím, jak naše domácnost bude vypadat, až se v tomhle dostanu na Honzův level, ale to budu řešit, až se tak stane. A pokud se tak stane, pak jsem splnila tento bod na jedničku s hvězdičkou 🙂

 • No stress

Tenhle bod už jsem začala plnit minulý rok a letos už vidím první plody své snahy. Uvědomuju si, že v práci, i když nemám žádný stres a baví mě, tak jsem dost často napjatá. Možná dokonce nějakým nadšením z toho co dělám, ale někdy i krátkodobým stresem v okamžiku kdy vím, že mou práci bude někdo hodnotit nebo mám prezentovat své výsledky. Nyní už jsem však schopná si tyto situace uvědomovat a cíleně jsem schopná se uklidnit (většinou se dám pár minut na záchodě protažení a dýchací cvičení, co jsem se naučila na józe).

Mým cílem pro letošek je v tom pokračovat a navíc se zkusit naučit nebrat věci, jako hodnocení mé práce nebo vůbec práci samotnou, tak vážně. Vždyť o nic nejde, je to jen práce, že?

 • Cvičit a žít zdravě

No, nebudu si nastavovat nereálné cíle, budu ráda, když v tomto roce půjdu průměrně jednou týdně do posilky (či jiná podobná fyzická aktivita) a jednou týdně na jógu, případně její praktikování alespoň doma.

Chtěla bych si taky udržet zdravé stravování, což si myslím, že bude asi nejjednoduší bod ze všech, protože už jsem si na převážně rostlinnou stravu zvykla a dělá mi dobře jak fyzicky tak psychicky.

Cvičení, zdravé jídlo a čas doufám že mi taky pomůže odbourat zbytky chema a vedlejší účinky chema, jako je např. moje “odumírání prstů”, jak to já nazývám (Eda, rozuměj můj cancer doktor, ale říká, že to je no big deal)!

Cestovat

Tak konečně ta zábavnější část!:) Druhá půlka roku 2016 bude doufám hlavně o cestování. Zatím toho není moc jistýho, ale plán je někdy o prázdninách seknout s prací a jet cestovat. Z hlavy mě napadá pár destinací, které bych chtěla vidět, tak snad se aspoň něco z toho zadaří.

 1. Jisté je zatím Japonsko v září 2016
 2. Určitě chci na pár týdnů cestovat po Zélandu, zatím plánováno na prosinec 2016, nebo spíše leden 2017, až tam bude pěkné počasí
 3. Nothern lights (Island, Norsko, Finsko nebo někde tam nahoře zkrátka)
 4. Srí Lanka by mě taky lákala
 5. Karibik – nějakej ostrůvek nebo projet jich více najednou
 6. Bali – asi bych si dokázala představit tam nějakou dobu pobývat a pracovat třeba na dálku
 7. Indie – nějaká odlehlejší místa, hory a příroda. Mám kamaráda Inda, tak třeba by nás tam někde provedl, kdo ví 🙂
 8. Kanada – asi na ni spíš nedojde, ale minimálně je to taky místo kam by mě to lákalo a dost možná tam pojede letos spíš mamka, moc bych jí to přála

Takže tak letošní plány, na konci roku to pak zrekapituluju, kam mě rok 2016 nakonec zavedl a co jsem ze svého TO DO listu splnila! Vám přeju ať máte úspěšný rok a hlavně ať jste zdraví!