V rámci přechodu na zdravý životní styl postupně objevuji i přírodní kosmetiku. Po tom, co jsem vyřešila problém s nalezením funkčního přírodního deodorantu, jsem se rozhodla dále nahradit své dosavadní krémy na obličej a odličovací krém nějakou jejich přírodní variantou.

Požadavky na nové krémy jsem měla především dva: Složení výrobku a Cena.

Noční krém

Noční krém se mi povedlo nahradit nejdříve ze všech a spíše náhodou, když mi byla doporučena česká bio kosmetika Saloos mojí brněnskou paní masérkou. Koupila jsem si tak u ní na vyzkoušení obličejový olej a už u něj zůstala!

saloos oblicejovy olejMám spíše sušší pleť a myšlenka obličejového oleje se mi tak hned zalíbila. Olej se jednoduše nanáší díky „kapátku“ a docela rychle se do obličeje vsákne (aspoň do toho mého :)). Zmíněné kapátko mi přijde jako skvělé řešení, jednak snížíte riziko, že se olejem někde umastíte (dobře, jsem trochu nešika, takže párkrát už skončil i na mém pyžamu, nicméně zcela a úplně jen díky mé neobratnosti!) a jednak osobně nesnáším „otevřené“ krémy, do kterých člověk musí šahat rukou a po pár použitích je barva krému už spíše našedlá, než bílá, a plná bordela. Výhodou také je, že olej opravdu využijete do poslední kapky, protože obsah lahvičky je prostě jednoduše přístupný, což taky u všech klasických krémů není (taky stříháte tuby od krémů, abyste z nich dostali maximum? :D).

Olej Saloos mi vydrží mi asi měsíc a půl při každodenním večerním používání.

Denní krém

Na denní krém jsem měla ještě jeden dodatečný požadavek, a sice aby se rychle vstřebával, jelikož ráno není času nazbyt a pár minut po nanesení denního krému už nanáším make up. Z toho důvodu potřebuji pleť suchou a výše zmíněný obličejový olej tak není příliš vhodný.

Na denní krém značky Skin Blossom jsem narazila po krátkém pátrání na pár britských eshopech s přírodní a bio kosmetikou. Vlastně jsem původně hledala především dále uvedený odličovací krém a značka Skin Blossom mi padla do oka hned z několika důvodů:

  1. Skin blossom denni kremSložení – prošmejdila jsem web Skin Blossom a byla nadšená. Tato značka proklamuje, že ve svých výrobcích používá maximum bio složek, což také uvádí na každém svém výrobku (většinou produkty mají kolem 90% bio ingrediencí).
  2. Cena – ano, dala jsem si výrobky na eshopu nejprve seřadit dle ceny a tato značka byla mezi těmi levnějšími. Na svém webu uvádí, že cenu drží nízko díky nízkým maržím, musím říct, že po přečtení jejich webu jsem tomu uvěřila. Jedná se o certifikovanou značku (Soil Association), tedy certifikát potvrzuje používání organic ingrediencí a splňuje přísné normy této asociace pro udělení titulu “organic”. Se strategií “prodat hodně s nízkou marží” vůbec nemám problém a naopak oceňuji dostupnost takto kvalitních produktů, přdevším pro ty, kdo se s bio kosmetikou teprve seznamují a nejsou ochotni hned utrácet tisíce.
  3. Vysoký podíl bio složek – Jak jsem už zmínila v předchozím bodě, většina produktů Skin Blossom má kolem 90% organických ingrediencí, čímž se také pyšní na obalech spolu s certifikátem Soil association. Toto je pro mě dostatečný důkaz, že produkt je bezpečný a navíc maximálně tvořen složkami získanými z bio produkce.

Odličovací krém

Skin blossom odlicovaci mlekoPro odlíčení obličeje i očí jsem zvyklá používat spíše jedno odličovací mléko. Čistící mléko od Skin Blossom mě hned zaujalo z již výše zmíněných důvodů a navíc je ve formě pumpičky, což jeho použití ještě více zpříjemňuje.

Po odlíčení pomocí mléka od Skin Blossom je pleť pociťově lehce vypnutá a svěží. Možná je to jenom v mojí hlavě, ale opravdu mám po každém použití pocit, že pleť právě dostala nálož vitamínů! 🙂